Türkçe   İngilizce   Almanca   Rusça
 
 

 

 

Denba, Telekomünikasyon Sektörünün ülkemizde yeterli alt yapıya sahip olmadığı günlerde iletişime yeni bir soluk, kaliteli ve kesintisiz hizmet vermek amacıyla 1983 yılında İstanbul’da Bahadır Yanıkömeroğlu tarafından kurulmuştur.

Kurulduğu andan itibaren gerek laboratuar donanımları ve gerekse personel yetkinliği ile iletişimde bulduğu çözümler ve yaptığı anlaşmalarla kendinden söz ettirmeye başlayan Denba Telekom iş ortaklığına Stabo ve Storno firmalarıyla başlamıştır.

Daha sonra A.B.D lerinden Telemobile firmasının profosyonel telsiz sistemleri,Cetelco NMT araç telefonlarının Türkiye Distribütörlüğünü,satış ve servisini gerçekleştirmiştir.

Storno telsiz sistem kurulum ve servis hizmetlerinde gösterdiği başarılı çalışmalar Storno firmasının Amerikan iletişiminin güçlü markası Motorola tarafından alınmasından sonra Motorola ile de sürdürmüştür. Türkiye genelinde kurulan sistem sayılarını Simoco(İngiliz) firmasının ürünlerini de dahil ederek arttırmış ve ülke içinde kurum ve kuruluşların kesintisiz iletişim ağları oluşturmuştur. Satış sonrası sağladığı kaliteli hizmetle de yerini sağlamlaştırmıştır.

1994 yılında iletişimde bir dönemi değiştiren GSM (Global System for Mobile Phones)’in ülkemizde faaliyete geçmesiyle Ericsson firması ile satış sonrası hizmetlerle ilgili anlaşmış, kurmuş olduğu laboratuarlarla ülke genelinde GSM kullanıcılarınateknik ve bilgi desteğini sağlamıştır. Takip eden yıllarda Philips,Sagem ve Maxon firmalarına da satış sonrası desteğini sürdürmüştür.

Kablosuz iletişimdeki bu deneyimlerini Kirk (Danimarka) firmasıyla Profesyonel Dect ( Digital Enchanged Cordless Telephone) ürünleri mümessilliği anlaşması imzalayarak geliştirilmiş ve kurumsal çözümlere yeni bir soluk vermiştir.

2000 yılından itibaren ülkenin en büyük GSM operatörü firmasıyla da Bakım Çözüm Ortaklığı konusunda anlaşmış ve halen 6 ili kapsayan ve Antalya merkezli olarak 365 gün 24 saat kurulu GSM baz istasyonlarının arıza,bakım,optimizasyon işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Ericsson firması ile de GSM Base Station kurulum ve montaj işlemleri ile ilgili ortak çalışmaları da devam etmektedir.

İletişimde sağladığı kaliteli hizmeti enerji alanında da geliştiren Denba Telekom, günümüz dünyasının ihtiyaç duyduğu temiz enerjiyi kurmuş olduğu Güneş ve Rüzgar sistemleri ile temin ederek kurum, kuruluş ve şahıslara kendi enerjisini sağlama imkanı sunmaktadır.

Denba Telekom temiz enerji çalışmalarını yürütmekte olup,halihazırda Türkiye de en fazla kurulu güçlü sistem montajı yapan ve en şebeke bağlantısız en büyük Solar istasyonunu kuran firmadır.

Denba Telekom 2003 yılından itibaren ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi, 2009 Yılından itibaren ISO 14001-2004 Çevre Yönetim Sistemi, OHSAS 18001-2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi, ISO27001-2005 Bilgi Güvenliği ve Yönetim Sistemi belgelerine sahiptir.

Denba Telekom Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunca verilen 10 KHz-60GHz frekans bandında çalışan sabit elektronik haberleşme cihazlarının elektromanyatik alan şiddeti ölçüm Yetki belgesine sahip bir kuruluştur. Ayrıca kardeş firma Volden ile kiralık Telsiz Sistemleri ile 4 ilde kullanıcılara hizmet vermektedir.

 

Denba Telekom Personel Listesini Görmek İçin Tıklayın »

 

 

Ana Sayfa     Hakkımızda     Grup Şirketlerimiz     Hizmetlerimiz     Referanslarımız     Fotoğraf Galerisi     Kıvanç Tablosu     İnsan Kaynakları     İletişim
Bu site ve içeriğini oluşturan materyallerin kullanım hakları Denba Telekom'a aittir, izinsiz kullanılamaz © 1983 - 2010   / Tasarım Ajansweb