Türkçe   İngilizce   Almanca   Rusça
 
 

 

Volden Telekom


2004 yılında kurulan Volden Telekomünikasyon Ltd. Şti. haberleşme sistem ve şebekelerine ileri teknoloji montaj,bakım ve onarım hizmetleri sunmaktadır.

 

Volden, süratle gelişen haberleşme sektöründe tamamı profesyoneller tarafından kurulmuş ağırlıklı olarak Telsiz ve GSM sektörlerinde ve Telekom pazarında ciddi çözümler üreten bir ekip tarafından yönetilmektedir.

 

Volden Telekom T.C Telekomünikasyon Kurumu tarafından verilen OKTH (Ortak Kullanımlı Telsiz Hizmetleri) ruhsatına İstanbul, Balıkesir, Antalya ve Muğla illeri için alınmış olup bu alanda hizmetini sürdürmektedir.


www.voldentelekom.com

 


 

Denba Solar

 

Denba  Solar Denba Grup bünyesinde temiz enerji kaynaklarından yararlanma,enerjinin daha verimli kullanımı amacı ile kurulmuştur.

 

Yirminci Yüzyıl tüm insanlara kullanmış oldukları enerji kaynaklarının tükenilebilir olduğu ve bası uygulamaların Çevreye verdiği zararlı etkileri daha net olarak gördüğü bir asır olmustur.

 

Çevreye ve topluma karşı duyarlılığını yaptığı işlerde gösteren Denba Grup 2007 yılında Temiz Enerji Alanında yaptığı yatırımlarla ve geliştirdiği projelerle tüm kurum,kuruluş ve bireylere hizmet etmektedir.

 

Temiz Enerji Nedir

 

Günümüz modern dünyasının en yaygın kullanılan enerji formu olan elektrik enerjisi çok çeşitli kaynaklardan elde edilebilir. Termik santrallerde kömürden, çevrim santrallerinde doğalgazdan, nükleer santrallerde radyoaktif tepkimelerden... Fosil yakıtlardan elektrik üretiminde doğaya bırakılan sera gazları ve diğer partikül maddeler; nükleer santrallerin radyoaktif atıkları sebebiyle bu teknolojiler

konvansiyonel teknikler olarak adlandırılmış, bunun yanında doğal ve sürekli kaynaklar olan rüzgar ve güneş enerjilerinden üretim teknolojileri temiz enerji sistemleri olarak adlandırılmaya başlanmıştır. Küresel ısınmanın etkileri sonucunda çok yakın bir gelecekte temiz enerji sistemlerinin kullanımında büyük bir artış gözlenecektir.

 

Bir temiz enerji sistemi temelde iki elemandan oluşur; birincil kaynaktan elektriği üreten rüzgar türbini veya güneş paneli ve bu enerjiyi depolamaya yarayan akü bankası. Temiz enerji sistemlerinin en büyük handikapı olan süreksizlik sorunu, sistemlerde kullanılan elektronik şarj kontrol üniteleri ve yüksek performanslı aküler sayesinde çözülmüştür. Yani temiz enerji sistemlerinde kullanacağınız elektrik, kullandığınız anda esen rüzgara veya ışıyan güneşe bağlı değildir. Bulutlar açtığında ve rüzgar estiğinde akü bankası ihtiyacınız olan enerjiyi şarj olarak depolar ve buzdolabınız için gerekli elektrik akü bankasından gelir, tıpkı aracınızın aküsünün seyir halinde şarj olması, arabayı durduğunuzda ise teybinizin veya klimanızın sorunsuzca çalışması gibi.

 

Küresel iklim değişikliği sürecinde Türkiye'nin yakın zamanda yaşayacağı enerji problemlerine çözüm olarak 4E (Enerji/Ekoloji/Ekonomi/Eğitim) konsepti ile üretilen projelerde elektrik enerjisinin doğal kaynaklardan üretilmesi hedeflenir.

 

Kurmayı yada işletmeyi düşündüğünüz sisteminize ait Tüketim datalarına göre montaj yapılarak sahada en verimli ve ekonomik Hybrid Sistemler ile sisteminizin 365 Gün 24 Saat Sürekli Enerjili olmasını sağlayabilirsiniz.Ve bu Hybrid sistem sanılanın ötesinde yeni kurulacak olan bir OG alt yapısından daha ekonomik olmaktadır. Böylelikle Enerji kısıtlaması- kesintisi,Tedaş ,İklim Şartları ve diğer dış etkenlerden kaynaklanan enerji kesintilerinden etkilenmeden kesintisiz servis vermeye devam edebilirsiniz 

 

Temiz Enerji Uygulama Alanları;

 

» Haberleşme istasyonları, kırsal radyo, telsiz ve telefon sistemleri

» Petrol boru hatlarının katodik koruması

» Metal yapıların (köprüler, kuleler vb) korozyondan koruması

» Elektrik ve su dağıtım sistemlerinde yapılan telemetrik ölçümler enerji kaynağı, hava  gözlem istasyonları enerji kaynağı

» Bina içi ya da dışı aydınlatma için enerji kaynağı

» Dağ evleri ya da yerleşim yerlerinden uzaktaki evlerde TV, radyo, buzdolabı gibi elektrikli aygıtların çalıştırılması

» Tarımsal sulama ya da ev kullanımı amacıyla su pompajı

» Orman gözetleme kuleleri

» Deniz fenerleri

» İlkyardım, alarm ve güvenlik sistemleri

» Deprem ve hava gözlem istasyonları için enerji kaynakları

 

www.denbasolar.com

 

 

 

 

 

 

Ana Sayfa     Hakkımızda     Grup Şirketlerimiz     Hizmetlerimiz     Referanslarımız     Fotoğraf Galerisi     Kıvanç Tablosu     İnsan Kaynakları     İletişim
Bu site ve içeriğini oluşturan materyallerin kullanım hakları Denba Telekom'a aittir, izinsiz kullanılamaz © 1983 - 2010   / Tasarım Ajansweb